دوره توسعه فردی

ما انسان‌ها در ذات خود تمایل به رشد داریم و می‌خواهیم زندگی خود را بهبود ببخشیم، ثروت بیشتری به دست بیاوریم، تناسب اندام و سلامتی بهتری داشته باشیم، روابط فردی و اجتماعی موثرتری را با سایر افراد زندگی‌مان بسازیم اما نکته اینجاست که به شکل دقیق نمی‌دانیم چگونه باید این کارها را انجام دهیم. توسعه فردی، راهی است برای رسیدن به آرزوها و آمالی که ممکن است فراموششان کرده باشیم.

مهم‌ترین بخش توسعه فردی رسیدن به شناخت از خود و در مرحله بعد شناخت استعدادها و توانایی و شکوفا کردن آن‌ها و رسیدن به بهترین ورژن از خود است.

توسعه فردی، چیزی نیست که دوره خاصی از زندگی را شامل شود، توسعه فردی، مهارتی است که در سراسر زندگی افراد کاربرد دارد و به بهبود کیفیت زندگی فرد کمک می‌کند. درست است که این مهارت شامل خودیاری یا self-help هم می‌شود اما محدود به آن نیست و دایره وسیع‌تری از مهارت‌ها را دربرمی‌گیرد.

توسعه فردی شامل بخش‌های زیادی می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش شناخت از خود، بهبود مهارت‌ها و یادگیری‌های جدید، شناخت استعدادها ونقاط قوت، پیشرفت در زمینه شغلی، شناخت توانایی‌های بالقوه، بهبود سبک زندگی و بالاتر بردن کیفیت زندگی، بهبود مدیریت زمان، ارتقای سلامتی، بالا بردن وضعیت ثروت و جایگاه اجتماعی، رسیدن به آرزوها و خواست‌های قلبی، بهتر شدن روابط اجتماعی و بالابردن هوش هیجانی، رشد و توسعه هویت معنوی اشاره کرد

#كوچينگ_منتورينگ_مشاوره
#دوره_كوچينگ_منتورينگ_مشاوره
#دكتر_مهدي_جعفري_منش
#مهدي_جعفري_منش
#زندگي_بهتر
#تجربه_زيسته
#كيفيت_زندگي
#ذهن_آگاهي
#تحول_ذهني
#كتاب
#انسان
#زندگي
#تجربه
#روان
#عمر
#زمان
#دنيا
#حرفه_ای #حرفه_ای_ها
#شبكه_ارتباطي
#شخصيت
#مهارت
#قابليت
#اعتماد
#توانمندي
#آينده
#برنامه_زندگي
#توسعه_فردي
#توسعه_شخصي
#رشد يافتگي

توضیحات

  • آبان 29, 1400

دوره کوچینگ منتورینگ مشاوره

تکنولوژی های به کار رفته